HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ
Az óra beállítása 2 vagy 3 mutatós számlap esetén
A pontos idő beállításához húzd ki a koronát finoman a 3-as végállásba és a korona forgatásával állítsd be az időt, majd a koronát nyomja vissza ütközésig a korona 1-es alaphelyzeti állásába. Így órád elindul és a beállított pontos időt fogja mutatni.
Dátum gyors beállítása
A, Finom mozdulattal húzd ki a koronát a 2-es, azaz második pozícióba (az 1-es pozíció a teljesen betolt alap helyzet, a korona zárt állapota), majd az elfogatásával állítsd be a dátumot (ezzel a gyorsbeállítás funkcióval pillanatok alatt beállíthatod a kívánt értéket nem kell körbe tekerned a mutatókat a dátum váltáshoz)
B, Finom mozdulattal húzd ki a koronát a 3-as, azaz harmadik vagy végpozícióba és az elforgatásával beállíthatod a pontos időt.
C, Told vissza a koronát az 1-es, azaz alapállásba és az óra működése elindul.
Az óra beállítása multifunkciós számlapok esetén
Az idő, a dátum és a hét napjainak a beállítása
A, Finom mozdulattal húzd ki a koronát a 3-as, azaz harmadik vagy végpozícióba és az felső A nyomógombbal állítsd be a hét napjait.
B, Ugyanebben a pozícióban az alsó, azaz B nyomógombbal pedig a dátumot állíthatod a kívánt értékre.
C, Szintén ebben a 3-as, azaz harmadik vagy végpozícióban a korona elforgatásával beállíthatod az aktuálisan pontos időt.
Dual Time szerkezetes modellek beállítása
Az idő és a dátum beállítások a multifunkciós modellek beállításával megegyező módon történik.
Másik időzóna segédszámlapjának a beálltása:
- A felső (A) nyomógombbal tudod visszafele állítani az időzónának megfelelő óraállást.
- Az alsó (B) nyomógombbal tudod előre állítani az időt, szintén óránkénti léptetéssel.
Példa a Dual Time vagy GMT funkció használatára
Angliába utazol és ott a budapesti időhöz képest 1 órával visszább van, akkor nyomd meg az A gombot. Ilyenkor a 12 órás skálával jelzett ún, Dual Time vagyis másik időzónát jelző skálán az órát jelző mutató hátrafele kezd el mozogni és visszaáll 1 órával. A perc mutatót is tudod kihúzott koronával állítani, de az alapvetően nem szükséges, hiszen az időzónák között óránkénti eltérések vannak. Amennyiben keletre utazol pédául Dubai-ba, akkor a a helyi időszámításnak megfelelően (GMT+4) a magyar időzónához képest (GMT+1) 3 órával előre kell állítanod az órádat. Vagyis, ha nálunk reggel 8 van, akkor Dubai-ban már délelőtt 11 óra. Ilyenkor a B nyomógombot használd, aminek 3 egymást követő megnyomásával be tudod állítani a GMT segédszámlapon a helyi időt.
A másik módszer, hogy a helyi a magyar időzónának megfelelően ugyanazt az időt állítod be az időzóna segédszámlapra is és utazáskor a fent leírtak szerint a korona kihúzásával átállítod a mutatókat a számlapon. Ebben az esetben azt az időt ahova utazol fogja mutatni az órád fő kijelzője és az otthoni időt pedig a segédszámlapról olvashatod le.
Automata mechanikus szerkezetek
Mechanikus szerkezet esetén a korona 1-es pozíciójában lehet a korona elforgatásával felhúzni a rugót. Teljes feltöltöttség mellett szerkezettől függően 38-44 óra járástartalék érhető el. Automata szerkezetek esetén ez a járástartalék a kéz mozgásával arányosan fenntartható, meghosszabbítható. A teljes feltöltöttség a mozgás intenzitásától függően, de átlagosan 6-8 óra alatt feltölthető automatikusan vagy a korona felhúzásával. Az automata mechanikus szerkezetek előnye, hogy nem szükséges elemet cserélni benne, viszont használati körülményektől függően 2-4 évente szerviz karbantartás javasolt. Az automata órák normál esetben -10/+20 másodperc/nap eltéréssel kell számolni. Dátum kijelzős szerkezeteknél a korona 2-es kihúzott állásánál a korona óramutatóval megegyező irányába való elforgatásával állítható a dátum gyorsbeállítása.
Kronográf szerkezetek esetén a stoppert a felső gombbal indíthatjuk és állíthatjuk meg, az alsó gombbal pedig lenullázhatjuk a mérést. Bizonyos modellek esetén az alsó gombbal részidő is mérhető. Automata kronográf óráknál figyeljünk arra, hogy a dátum beállítását a 3. pontban foglaltak szerint végezzük, viszont kizárólag az óra és a percmutatóknak a 3-9 óra képzeletbeli tengely alatti állása mellett, vagyis NE állítsunk dátumot 9 óra 3 óra közötti időszakban, mert a fogaskerekek összeakadhatnak. Ezért előszőr állítsuk a mutatókat a lenti óra és perc állásokba és csak utána állítsuk be a dátumot, majd legvégül a pontos időt.
KARÓRÁK ÁPOLÁSA, GONDOZÁSA ÉS MEGFELELŐ HASZNÁLATA
Hőmérséklet
Az órákat alapvetően 0°-50°C közötti hőmérsékleten való használatra tervezték. Ezért kérjük, óvd órádat az extrém hőmérsékleti körülményektől és ne tedd ki hirtelen hőmérséklet-változásnak (pl. erős napfény után hideg vízbe merülés) vagy szélsőséges hőmérsékletértékeknek [60°C felett vagy 0°C alatt].
Mágneses mezők
Ne tedd ki órádat erős és intenzív mágneses mezőnek, ilyenek például a hangszórók, mobiltelefonok, számítógépek, a hűtő vagy egyéb elektromágneses elven működő eszközök.
Mechanikus behatások
Amennyiben erőteljes ütés érte órádat, kérjük, vizsgáltasd meg a hivatalos márkaszervizben.
(WDL - Millenium Watch Service, 1052 Budapest, Váci utca 19-21.)
Kárt okozó tényezők
Kerüld el, hogy órád közvetlenül érintkezzen a következő anyagokkal: oldószerek, mosószerek, parfümök, kozmetikai termékek stb., mivel azok károsíthatják az óraszíjat, a tokot vagy a tömítéseket.
Ápolás és ellenőrzés
Rendszeresen tisztítsd a tokot és az óraszíjat puha ronggyal, hogy megelőzze az izzadtság okozta korróziót. Minden vízálló óra tisztítható fogkefével és szappanos vízzel, majd puha ruhával megtörölhető. Ha tengerben is viselted az órát, utána meleg édesvízzel le kell mosni, majd teljesen kiszárítani.
Vízállóság
Az órák vízállóságának besorolása laboratóriumi nyomástesztek alapján történik, vagyis az órán jelzett nyomás érték mozdulatlan állapotban mutatja a vízoszlop nyomását laboratóriumi körülmények között. Az óra vízben történő használata során különböző karmozdulatokat végzünk, ami jelentős mértékben befolyásolja az órát érő erőhatásokat. Például víz felszínén történő úszás közben akár 7-8 bar nyomás is érheti az órát, ami megegyezik a nyugalmi helyzetben 70-80 méter mélységben tapasztalható víznyomással. Emiatt az óra vízálló besorolása szerinti víz ellen védő funkciók nem működhetnek. Az óra vízállósága nem garantálható örökre. A tömítések elöregedhetnek, és a koronát is érheti hirtelen és váratlan sokk. Érdemes órádnak a vízállóságát évente egyszer egy hivatalos márkaszervizben megvizsgáltatni. Soha ne használd az időbeállító koronát és/vagy a nyomógombokat a víz alatt, és győződjön meg róla, hogy a korona minden művelet után szorosan vissza van nyomva/csavarva. Semmilyen körülmények között se nyisd ki az órádat, kizárólag hivatalos márka szervizközpontban vizsgáltasd meg.
Használt vízállósági értékek és jelentésük
3bar/3ATM/30m/100ft vízálló: kézmosásnál ráfröccsenő víz, eső vagy verejték álló, CSEPP ÁLLÓ
5bar/5ATM/50m/165ft vízálló: fürdés, zuhanyzás esetén is ellenálló, MÉRSÉKELTEN VÍZÁLLÓ
10bar/10ATM/100m/330 ft vízálló: akár vízi sportokra és úszásra is alkalmas, VÍZÁLLÓ
20bar/20ATM/200m/660ft vízálló: akár búvárkodásra is használható, VÍZÁLLÓ
30bar/30ATM/300m/1.000ft vízálló: akár búvárkodásra is használható, VÍZÁLLÓ
PVD bevonat (Physical Vapour Deposition)
Az eljárás vákuumban történik. A felületen a mikroszkopikus részecskék lerakódását ionikus bombázás alkalmazásával érik el. Ezzel az eljárással az összetevők szennyeződésektől mentes, nagyon vékony rétegű (1-3 μm) felhordása valósítható meg. A felületi réteg nagy keménységi szinttel rendelkezik (nitrid, karbid stb.). A PVD bevonatok előnye a kemény felületi réteg, a korrózióállóság, az erős tapadás miatti nagyobb tartósság és a szélesebb színválaszték. A PVD felület inert tulajdonságának köszönhetően a használat során a vele szemben fellépő allergiás érzékenység kockázata egészen minimális.
Zafír kristály üveg
A zafírt alumínium-oxidból állítják elő (Al2O3). Átlátszó és színtelen, és csak gyémánttal karcolható meg és vágható. Nagy keménységének köszönhetően a zafír gyakorlatilag minden káros hatásnak ellenáll, karcálló, kopásálló és a vegyi anyagokat is jól tűri. A gyártó modellenként változóan használ sík vagy domború, egy vagy többrétegű óraüvegeket is. Többrétegű zafír üvegek esetén a könnyebben formálható edzett minerál kristályra illesztett felső felszíni rétegnek minden esetben zafír kerül alkalmazásra a magas karcállóság elérése okán.
316L nemesacél
Ennek az acél ötvözetnek az előnye egyrészt a kiváló korrózióállóság, másrészt a hypo-allergén tulajdonsága. Ezért alkalmazzák az orvostudomány területén, például orvosi segédeszközök, szerszámok és implantátumok gyártásához is 316L ötvözetű acélt.
KÖRNYEZETVÉDELEM
Az általunk forgalmazott karórákat díszdobozban szállítjuk. Kérjük, hogy a díszdobozt semmiképpen sem dobd ki. A díszdoboz nemcsak esztétikailag szép, hanem a karórád pormentes tárolására is a tökéletesen alkalmas, így megvédi azt és ezzel növelheti az élettartamát. Amennyiben mégsem lenne rá szükséged és nincs lehetőséged az otthoni tárolására, akkor vedd fel velünk a kapcsolatot az info@wmark.hu elérhetőségünkön és a nálunk vásárolt díszdobozt leadhatod, mi szívesen átvesszük és gondoskodunk róla.
ÓVJUK EGYÜTT A TERMÉSZETET, VÉDJÜK KÖZÖSEN A KÖRNYEZETÜNKET!