Tavaszi óraátállítás
Idén március 26-án hajnalban, egész pontosan Vasárnap 2 órakor kezdődik a nyári időszámítás, amikor az óráinkat át kell állítanunk 2 óráról 3 órára.
Manapság a mobil telefonok segítenek nekünk ebben, hiszen egyrészt automatikusan átállnak, másrészt hozzájuk igazítva magabiztosabbak lehetünk benne, hogy mikor és pontosan milyen időre kell állítanunk óráinkat.
A digitális órák beállítása minden márkánál kicsit máshogy történik, de általában néhány gomb megnyomásával játszi könnyedséggel megtehető. A kvarc analóg órákat pedig a korona kihúzását követően a koronát az órajárásával egy irányban elforgatva hagyományos módon szintén nagyon könnyen és gyorsan beállíthatjuk.
A mechanikus óráknál egy picit körültekintőbbnek kell lennünk a beállításnál, mivel csak olyankor szabad állítani, amikor a dátumváltó szerkezet nem aktív és mindenképpen figyelni kell arra, hogy jó irányba, vagyis az órajárásával egyirányban tekerjük el a koronát elkerülve ezzel a fogaskerekek esetleges megfeszülését.
Ettől persze azért nem kell annyira megijedni, hiszen a mechanikus órák tulajdonosai ebben a "tudományban" jártasabbak, ugyanis a mechanikus órákat természetüknél fogva sokkal gyakrabban állítjuk az időt vagy a dátumot, mint a kvarc szerkezettel ellátott órák használói. Az óraforgatók ugyan ezen a szokáson változtathatnak az automata órák esetében.
Egy szó, mint száz Ne felejtsd el beállítani a karórákat, zsebórákat, faliórákat és legfőbbképpen az ébresztőórákat a lakásban valamikor még vasárnap folyamán, nehogy meglepetés érjen a hétfői ébredés és munkahelyi beérkezések során. A lakásban található 5-10 db óra beállítása közben pedig vigasztaljon minket az, hogy az óraátállítás napján vagy az azt követő első munkanapon az óraboltosoknak az üzletben több száz, esetenként akár több ezer órát kell átállítaniuk...